Trading Coach

Autor knihy: 
Brett N. Steenbarger

Trading Coach: 101 lekcií, ako sa stať sám sebe trading psychológom.

Ak medzi vami a stabilnými profitmi stojí nekonečný boj s psychológiou tradingu, nie ste v tom sami. Podobný problém ťaží mnoho začínajúcich traderov - nie nadarmo sa hovorí, že je trading predovšetkým mentálna hra. Ak zvládnete sami seba, otvorí sa pred vami cesta k doslova ľubovoľným profitom. Ale ako na to? Možno by ste ocenili radcu. Alebo ešte lepšie niekoho, kto vám poradí, ako sa stať sami sebe tým najlepším Trading Coach.

Keď sme zhruba pred dvoma rokmi prvýkrát dostali do rúk knihu Dr Bretta N. Steenbargera s názvom Daily Trading Coach: 101 Lessons for Becoming Your Own Trading Psychologist, bolo nám už po prečítaní prvých kapitol jasné, že sa jedná o doteraz najzaujímavejšiu a najkomplexnejšiu knihu , aká kedy bola na tému psychológie tradingu napísaná. Čo nás ale prekvapilo najviac, bol praktický rozsah knihy. Kým väčšina kníh doposiaľ viac "teoretizovala", ako prinášala konkrétne rady a postupy, Dr Brett Steenbargerovi sa podarilo širokú a komplexnú problematiku psychológie tradingu prezentovať do podoby úplne konkrétnych praktických rád, postupov a nevyhnutných krokov, ktoré môžu úplne zásadne pomôcť k stabilným profitom na burze. A verte, že sa nejedná len o rady teoretické: Dr Steenbarger posledných niekoľko rokov pracuje ako privátny psychologický coach špičkových traderov a tak jeho postupy prezentované v knihe odrážajú jeho vlastnú prax. Postupy, s ktorými úspešne pomáha traderům vnútri privátnych fondov, prináša teraz aj ostatným.

Po prečítaní knihy teda bolo jasné, že táto kniha môže úplne zásadne pomôcť aj domácim traderům a otázka vydanie tohto titulu v slovenčine bola na mieste. Teraz s potešením a hrdosťou oznamujeme, že sa nám podarilo titul doviesť do zdarného konca a všetkým teda túto jedinečnú knihu prinášame v českom preklade a názvu Trading Coach: 101 lekcií, ako sa stať sám sebe obchodným psychológom.

Čo je Trading Coach a ako vám môže pomôcť:

Trading Coach je kniha, ktorá by sa skôr než knihou dala nazvať súborom 101 rád a postupov, ako vyriešiť svoje psychologické problémy v tradingu. Desať samostatných kapitol sa pozerá na problematiku psychológie tradingu z najrôznejších uhlov pohľadu a ponúka tak variácie, medzi ktorými skôr či neskôr určite nájdete radu aj pre váš osobný problém. Sila knihy nie je v tom, že by bolo potrebné aplikovať všetkých 101 rád a tipov: sila knihy je v tom, že vás krok po kroku vedie k procesu, ako sa sami sebe stať najlepším Trading Coach, analyzovať svoje vlastné slabé a silné stránky a následne využiť z knihy len tá cvičenia, ktoré sa týkajú vášho konkrétneho obchodovania.

Je vcelku jedno, aký psychologický problém vás trápi, pretože základný kameň úrazov býva väčšinou spoločný. Kniha vám pomôže problém lepšie identifikovať a následne odstrániť. Pomôže vám stať sa výrazne lepším traderom. Okrem toho vám ale kniha dá oveľa viac:

    * Naučí vás, ako na svoj trading vnímať pozitívne aj v zlých dňoch.
    
* Ukáže vám, ako korigovať svoje chyby s pozitívnym prístupom, bez zbytočného "sebetrestania".
    
* Vysvetlí vám, prečo sme boli v mladosti zle trénovaní k úspechu.
    
* Na príklade radu skutočných prípadov vám priblíži, ako dnes už úspešní traderi prekonávali svoje psychologické bariéry.
    
* Poradí vám, ako byť čoby vlastnou Trading Coach viac systematický a disciplinovaný.
    
* Naučí vás viesť si psychologický denník.
    
* Prinesie množstvo praktických tipov iz oblasti tradingu (autor je sám úspešný trader).
    
* A oveľa viac!

Ako už bolo povedané, kniha sa skladá z celkom 10 kapitol, ktoré ďalej delí knihu na celkom 101 konkrétnych psychologických lekcií.

OBSAH:

    * Kapitola 1 - Zmena: Samotný proces a jeho uskutočňovanie
    
* Kapi
tola 2 - Stres a úzkosť: Kreatívny zvládanie záťaže pri obchodovaní
    
* Kapitola 3 - Psychická pohoda: Lepšie obchodné zážitky
    
* Kapitola 4 - Kroky k zlepšeniu: Proces tréningu seba samého
    
* Kapitola 5 - Odstránenie starého správanie: Psychodynamické prostredie pre tréning seba samého
    
* Kapitola 6 - Presmerovanie mysli: Kognitívne prístupy k tréningu seba samého
    
* Kapitola 7 - Nové vzorce správania: Behaviorálne prístupy k tréningu seba samého
    
* Kapitola 8 - Rozvoj vášho obchodného biznisu
    
* Kapitola 9 - Lekcia od profesionálnych obchodníkovi: Zdroje a pohľady na tréning seba samého
    
* Kapitola 10 - Hľadanie obchodné výhody: Skúmanie historických patternov v trhoch

Knihu si môžte zakúpiť za zvýhodnenú cenu v internetovom kníhkupectve polica.sk.