Recenzia na Plus500

Spoločnosť Plus500 stavila jednoznačne na jednoduchý, rýchly a prehľadný prístup k trhom. Pre skúsených obchodníkov môže byť práve tento broker pravou voľbou, näjma kvôli nízkym spreadom a výhodným bonusovým programom. Táto platforma má veľmi jednoduché užívateľské prostredie.

Licencie a regulácia:

Plus500UK Ltd je autorizovaná a regulovaná úradom pre finančné služby. Plus500CY Ltd je autorizovaná a pod reguláciou Komisie pre burzy cenných papierov na Cypre. Plus500AU Pty Ltd je autorizovaná a pod reguláciou Austrálskej komisie pre burzy cenných papierov. Pre obchodníkov to znamená, že táto spoločnosť je spoľahlivou platformou na obchodovanie. 

Obchodovanie na platforme Plus500:

Obchodovanie na platforme Plus500 je priamočiare a jednoduché a nezahŕňa žiadne provízie či skryté poplatky. Hlavná hala softvéru Plus500 obsahuje kúpne a predajné ceny dostupných nástrojov. Pri zadaní objednávky na nákup nástroja vám táto vylepšená obchodná platforma umožňuje zadať príkaz stop loss, profit limit alebo trailing stop na ochranu vašej pozície a zisku.

V prehľadnom menu si vyberiete do čoho chcete obchodovať a podľa toho, či predpokladáte nárast (pokles), tak si zvolíte Kúpiť (Predať, prípadne Skrátiť pozíciu) a zadáte uvedené množstvo. Platforma je v slovenskom jazyku, čo je veľká výhoda a očakáva sa ľahké porozumenie.

 • Demo účet - Obsahuje skutočné trhové podmienky - všetko je presne podľa skutočných obchodných podmienok. Obchodovaním na demo účte vám nehrozí žiadne riziko - naučte sa všetky funkcie platformy Plus500 bez toho, aby ste riskovali svoj kapitál. Výhodou je nastavenie, kontrola a simulácia obchodných stratégií, ale aj on-line pomoc a asistencia podporného tímu.

BEZPLATNÝ DEMO REŽIM SI MÔŽETE STIAHNUŤ PRIAMO TU!

 • Návod na platformu plus500 - pripravili sme pre Vás stručný obrázkový návod, ktorý Vám ulahčí prácu s platformou vo Vašich začiatkoch. Prezrieť ho môžte kliknutím sem.

Výhody:

 • 25 EUR bonus bez nutnosti vkladu
 • neobmedzený demo účet zdarma
 • obchodovanie forexu, komodít, akcií, indexov a ETF
 • 30% bonus z prvého vkladu
 • nízke a FIXNÉ spready, spread na EURUSD 2 pipy
 • vlastný obchodný softvér - jednoduchý a prehľadný
 • aplikácie pre mobilné telefóny, prehliadače

Nevýhody:

 • vysoké poplatky za roll-over pozície
 • nemožnosť kreslenia čiar do grafu
 • služby, nedostatočná podpora, neefektívna komunikácia

Vzhľadom na popísané výhody a nevýhody brokera je zrejmé, že tento broker je vhodným pre skúsenejších obchodníkov. Jedinečná ponuka 25€ bonusu bez nutnosti vkladu Vám dá možnosť vyskúšať si obchodovanie bez rizika zo straty vlastných zdrojov. Podobne neobmedzný demo účet Vám poskytne možnosť testovať a trénovať rôzne stratégie až do doby pokiaľ sa sami nerozhodnete vyskúšať si obchodovanie s reálnymi peniazmi. Naopak vzhľadom na vysoké poplatky za roll-over odporúčame pozície držať intradenne, maximálne len zopár dní. Ak máte záujem o dlhodobejšie držanie pozícii je namieste pouvažovať o inom brokerovi.

Dôležité odkazy:

Autor: 
Marián Kurečko