Technická analýza - EURCHF, striebro

St, 02/08/2012 - 09:39 -- admin

EURCHF

Eurošvajčiar pod vplyvom pozítivneho sentimentu na eure a rastu na EURUSD rastie tiež. Jeho rast však musí byť limitovaný silným frankom, ktorý nepochybne bude proti euru naďalej posilovať.

Rast eura je predovšetkým spôsobený očakávaniami, že dohoda Grécka s veriteľmi bude úspešná - t.j. že sa dohodnú na akomsi bankrote. Je vcelku zaujímavé, že trhy berú pozitívne bankrot krajiny. Čo všetko za tým stojí?

  • Straty nebude akceptovať ECB, ale súkromný veritelia - čo euro nepoškodí.
  • Aktuálne alternatívy sú: Grécko vystúpi z eurozóny, vráti sa k drachme a bankrot pocíti celá eurozóna, alebo default pocítia len súkromný investori.

Je zrejmé, že pre euro by bola lepšou variantou druhá možnosť. No zatiaľ sa jedná len o 1 krajinu - čo ak sa čoskoro pridá Portugalsko, možno aj Írsko. Ako budú trhy vnímať bankrot potom?

Na EURCHF sme sa pozreli na 4-hodinovom grafe.

EURCHF vyrazil pod vplyvom pozitívneho sentimentu nahor, my si však myslíme, že jeho rast je len dočasný (prepálený?). Vymanil sa z 2 klesajúcich pásiem - signál pre zmenu trendu? V tomto prípade si to zatiaľ nemyslíme. Obchodníci budú určite chcieť donútiť SNB k intervencii a tlačiť kros k 1,20.

Zaujímavými rezistanciami sa javia úrovne ako 1,2128, či 1,2142. Práve do ich okolia sme umiestnili náš stop-loss. Naopak zisky by sme vybrali pri úrovni 1,2063.

 

Striebro

Striebro je na 4-hodinovom grafe v rastovom kanáli od začiatku roka 2012. Zatiaľ neprišla žiadna konsolidácia, korekcia - proste nič čo by na striebre utlmilo prudký rast.

Blíži sa však úroveň 35,24. Na tejto úrovni je aktuálne silná klesajúca trendová línia ťahaná z maxím 2011. Tak isto tu máme rezistanciu v podobe októbrových maxím. Dá sa očakávať, že práve tu striebro aspoň dočasne zastaví svoj rast a bude nasledovať korekcia. Aká je naša stratégia?

Aktuálne očakávame rast minimálne k úrovni 35. Taktiež by sme otvorili čakajúcu objednávku na predaj z úrovne 35,20.

 

Počas najbližších dní budú pre euro mimoriadne určujúce výsledky z Grécka. V prípade dohodnutia sa na "bankrote" euro nakupujeme, alebo naopak ak dohoda nepadne euro predávame!