Technická analýza - EURJPY, GBPUSD

Po, 01/30/2012 - 12:09 -- admin

EURJPY

Euro-jen sa nachádza v dlhodobom klesajúcom kanáli, čo je dôsledkom rozdielnej makroekonomickej situácie v Japonsku a Eurozóne. Na hodinovom grafe však môžeme vidieť, že EURJPY rástol pomerne stabilne od 15. janurára 2012.

My však chceme "nasadnúť" do klesajúceho trendu na správnej otváracej úrovni. 2-týždňový rast môžme chápať len ako korekciu predošlých poklesov, ktoré dúfame budú pokračovať.

Na grafe môžme vidieť vytvorenú formáciu hlavy a ramien, ktorá signalizuje koniec rastovej korekcie. V prípade, že bude prelomený jej krk, sme odhodlaný vstúpiť do krátkej pozície s cieľom okolo 99,00.

Na grafe môžme vidieť aj support 100,00, ktorý je iste aj psychologickou bariériou a veríme, že bude prekonaný. Nad ďalším supportom 98,73 sme umiestnili náš take profit.

Situácia na EURJPY bude závislá aj od výsledkov Summitu EU. Takmer po každom summite sa prišlo s "riešeniami", z ktorých bol trh sklamaný a euro oslabilo. Určite aj teraz môžme očakávať silné reči europolitikov, otázne však zostáva ako sa k nim postaví trh.

Riziko intervencie BoJ proti jenu si myslíme, že zatiaľ nehrozí, nakoľko kros už bol nedávno aj na nižších úrovniach okolo 97,1.

GBPUSD

Kábel sa pohybuje v nad rastovou trendline, vytvára nové a vyššie vrcholy (na hodinovom grafe), pričom aj minimá sú stále vyššie. Jasný signál rastového trendu na GBPUSD.

Na grafe však môžme vidieť aktuálne testovanie supportu na úrovni 1,5665 a tým aj rastovej línie! Obraz, ktorý vytvorila cena nám pripomína formáciu dvojitého vrchola (zatiaľ ostáva otázkou, či sa naplní jej potenciál). My preferujeme na GBPUSD ďalší rast, možno vplyvom naďalej slabnúceho USD. Zaujímavý cieľ sme získali využitím Fibonacciho návratu - 38,2% úroveň návratu sa nachádza na 1,5825, čo predtavuje potenciál zisku 150 pipov. Naopak rast by aj v prípade prelomenia trendline mohol byť podporený úrovňou 1,5623.